Obalový design, Packaging - tvorba designu obalu

Balení a obaly hrají již několik staletí velmi důležitou úlohu, ale důraz na design obalu do příliš daleké historie nesahá. Obalový design vznikal někdy na začátku minulého století a větší důraz na vzhled obalu začal být kladen až v době nástupu supermarketů někdy na začátku šedesátých let minulého století. Tehdy se poprvé objevila nutnost toho, co nám dnes přijde jako samozřejmost a to požadavek, aby obal výrobku prodával.

Prodej potravin tento přístup odstartoval a dnes se obalový design používá v mnohem větší míře a pro daleko širší sortiment. Design obalů je dnes velice důležitý i proto, že mnoho prodavačů bylo dnes nahrazeno samoobslužným systémem a to nejen v supermarketech, ale také na internetu. Pokud si na internetu kupujeme nový výrobek, tak vzhled obalu hraje velice významnou roli tzv. „tichého prodavače“. Lidé také rádi důvěřují prověřeným značkám a zaběhlým standardům. Například nejlépe se prodává aviváž modré barvy, protože je mezi lidmi nejrozšířenější a jsou na ni zvyklí. Aviváže s obalem v červené barvě se prodá mizivé procento. Oproti tomu kečup zákazníci v červeném obalu očekávají, modrý obal je překvapí a vzbuzuje prvotní nedůvěru.

Pro více informací nebo cenovou kalkulaci nás neváhejte kontaktovat. 
 

packaging_market

Více referencí
 

 

 

Rychlý kontakt

 

Reklamní energy drinky za skvělé ceny!!!

01.12.2020 | Reklamní energy drink je originální a neotřelý dárek pro mnoho příležitostí.
 

Reklamní trička s grafickým motivem na míru

11.11.2020 | Pro společnost Ostravské vodárny a kanalizace a. s. jsme zhotovili reklamní trička ke Dni vody. Grafický návrh triček je zhotoven na míru na základě sloganu "Žijeme vodou".
 

Vydali jsme knihu autorských fotografií Martina Straky

30.06.2020 | Rádi bychom Vás upozornili na jedinečnou knihu fotografií Martina Straky s názvem "Když fotoreportér musí", která vznikla ve spolupráci s našim grafickým studiem a společností Walk Velding CZ.
 

Internetové stránky
GS Caltex Czech

19.12.2019 | Spustili jsme nového internetové stránky společnosti GS CALTEX CZECH. Stránky jsou postavené na redakčním systému pro kompletní správu obsahu stránek.
 
 
Další novinky