Obalový design, Packaging - tvorba designu obalu

Obalový design, Packaging - tvorba designu obalu

Balení a obaly hrají již několik staletí velmi důležitou úlohu, ale důraz na design obalu do příliš daleké historie nesahá. Obalový design vznikal někdy na začátku minulého století a větší důraz na vzhled obalu začal být kladen až v době nástupu supermarketů někdy na začátku šedesátých let minulého století. Tehdy se poprvé objevila nutnost toho, co nám dnes přijde jako samozřejmost a to požadavek, aby obal výrobku prodával. Prodej potravin tento přístup odstartoval a dnes se obalový design používá v mnohem větší míře.


Obal výrobku - strategie tvorby designu obalu

Obal výrobku - strategie tvorby designu obalu

Při tvorbě strategie designu obalu je třeba brát ohled na skutečnost, že obal podává určité sdělení a toto sdělení předává potenciálním spotřebitelům. Obal je komunikačním nástrojem marketingu. Informuje o vlastním výrobku, značce, v jaké kategorii je zařazen, oslovuje přímo cílového zákazníka nebo propaguje přínosy výrobku. Přináší také podvědomá sdělení. Například barva, tvar, velikost, textura může prozrazovat luxus nebo naopak cenovou dostupnost výrobku.Více referencí
 

 

 

Rychlý kontakt

 

Reklamní energy drinky za skvělé ceny!!!

01.12.2020 | Reklamní energy drink je originální a neotřelý dárek pro mnoho příležitostí.
 

Reklamní trička s grafickým motivem na míru

11.11.2020 | Pro společnost Ostravské vodárny a kanalizace a. s. jsme zhotovili reklamní trička ke Dni vody. Grafický návrh triček je zhotoven na míru na základě sloganu "Žijeme vodou".
 

Vydali jsme knihu autorských fotografií Martina Straky

30.06.2020 | Rádi bychom Vás upozornili na jedinečnou knihu fotografií Martina Straky s názvem "Když fotoreportér musí", která vznikla ve spolupráci s našim grafickým studiem a společností Walk Velding CZ.
 

Internetové stránky
GS Caltex Czech

19.12.2019 | Spustili jsme nového internetové stránky společnosti GS CALTEX CZECH. Stránky jsou postavené na redakčním systému pro kompletní správu obsahu stránek.
 
 
Další novinky